logo

WYRYPA – termin ten oznacza wyjście w góry charakteryzujące się stromymi, długimi, wymagającymi podejściami. Dawniej mówiono: 'idziemy na wyrypę’ na określenie wyjścia na górską wędrówkę.

Szkoła górska WYRYPA nawiązuje do dawnych tradycji, początków oraz prekursorów narciarstwa wysokogórskiego i taternictwa.

WYRYPĘ tworzą ludzie aktywni, kreatywni, miłośnicy gór działający od wielu lat w różnych pasmach górskich. Cenimy sobie rzetelność, przyjaźń, otwartość na nowe doświadczenia oraz wiedzę górską. Walczymy z wszelaką niefachowością. Przywiązujemy dużą wagę do solidnego wyszkolenia z danego zakresu. Nasze szkolenia wymagają od uczestników zaangażowania, pracowitości, solidności oraz wysiłku – stąd też większa satysfakcja z powodu ukończenia kursu.

Hasła przewodnie:

  • każdemu jego Everest
  • trening czyni mistrza
  • kto nie maszeruje ten ginie
  • KALOKOGATI – harmonia duszy, umysłu i ciała.

Logo szkoły obrazuje to, czym się zajmujemy i na jakim terenie działamy.

Góry są dla nas przygodą, a zarazem wyzwaniem. Doceniamy ich siłę, piękno i harmonię zachowując świadomość ich nieobliczalności i z tym związanych niebezpieczeństw. Poprzez uczestniczenie w naszych kursach i szkoleniach przebywanie w górach stanie się dla Ciebie bezpieczniejsze („Bezpieczne Góry”).

Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach. Do zobaczenia w górach!

Szkoła posiada licencje Polskiego Związku Narciarskiego i Polskiego Związku Alpinizmu. 

instruktor_pzn
instruktor_pza
licencja